Лікування геморою

Причини геморою

Геморой – це збільшення венозних вузлів усередині чи зовні анального проходу. З цією проблемою стикається багато людей. Лікарі говорять про приблизно 150 випадків на 1000 дорослих, проте реальна статистика, швидше за все, ще вища через можливі тривалі періоди прихованого перебігу цієї хвороби.

Однією з передумов виникнення геморою фахівці вважають генетичну схильність. Вона обумовлена проявами так званої сполучнотканинної дисплазії, яка в тій чи іншій формі проявляється у 60-70% людей. Одним із наслідків цього порушення є слабкість стінок венозних судин, що призводить до варикозного розширення вен малого тазу, варикоцеле, геморою.

У той самий час розвиток хвороби зазвичай провокується сумою інших чинників, серед яких:

  • порушення стільця, пов’язане з незбалансованим харчуванням та захворюваннями ШКТ;
  • малий вміст харчових волокон у їжі, що провокує запори;
  • куріння та зловживання алкоголем;
  • малорухливий спосіб життя та сидяча робота;
  • ожиріння, особливо за типом «пивного живота»;
  • хронічний кашель;
  • важка фізична робота або спорт, пов’язаний із підняттям тяжкості;
  • штучне подовження акту дефекації, у тому числі через звичку читати сидячи на унітазі.

Крім того, є специфічні чоловічі та жіночі провокуючі фактори, що призводять до виникнення недуги. Наприклад, у жінок може розвиватися гострий геморой на тлі вагітності, коли матка, що росте, тисне на судини нижнього відділу кишечника, а також родової діяльності з сильним напруженням.

У чоловіків геморой може супроводжувати інші проблеми, анатомічно властиві тільки сильної статі. простатит та аденому простати.

Симптоми геморою

Геморой – підступне захворювання, оскільки найчастіше воно розвивається протягом достатнього тривалого часу, а його симптоми стають яскраво вираженими, вже коли запущені дистрофічні процеси в сполучнотканинних структурах підслизового шару прямої кишки. Вони призводять до збільшення вен та формування гемороїдальних вузлів.

Симптоми можуть проявлятися поступово. Одним з перших факторів, що насторожують, має стати почуття тяжкості в крижах, а також відчуття наявності стороннього тіла в прямій кишці.

Подальший розвиток захворювання призводить до появи більш яскраво виражених симптомів:

  • болі та утруднення при дефекації;
  • кров’яні сліди у калі або на туалетному папері;
  • свербіж або печіння в задньому проході, що посилюються після процесу спорожнення прямої кишки.
  • При розвитку зовнішнього геморою спостерігається збільшення гемороїдальних вузлів.

Якщо ви зіткнулися з такими неприємними явищами у своєму житті, рекомендуємо якнайшвидше звернутися до лікарям Клініки Доброго Доктора на Позняках (Київ) для призначення лікування та вирішення цієї проблеми.

Виділяють кілька видів геморою залежно від локалізації місця формування гемороїдальних вузлів.

  • Внутрішній. Коли відбувається розширення вен усередині анального проходу. Встановити наявність внутрішнього геморою можна з допомогою ректороманоскопії прийому у проктолога. У міру збільшення розмірів такі вузли заважають проходженню калових мас, можуть травмуватися під час дефекації. Розвиток патології призводить до того, що внутрішні вузли починають випадати у просвіт прямий кишки, але в пізніх стадіях — з ректального отвору та ущемлятися, завдаючи гострого болю.
  • Зовнішній. При зовнішньому геморої вени розширюються під шкірою навколо анального отвору. Вони можуть бути виявлені самим пацієнтом при пальпації та відчуватися у вигляді горбків у районі анального отвору. Вони рідше травмуються при дефекації, отже, розвиток цієї патології може супроводжуватися виділенням крові при дефекації. Але в цьому випадку вищий ризик виникнення тромбозу гемороїдального вузла через застою крові.

Також у клінічній практиці часто зустрічається комбінований геморой.

Геморой: методи лікування

Підбір конкретних методів лікування здійснюється залежно від локалізації геморойних шишок (зовнішній, внутрішній, комбінований) та стадій хвороби, що визначають ступінь поточної патології.

На першій стадії хронічного перебігу геморою спостерігаються кровотечі при дефекації та збільшення гемороїдальних вузлів. На другій стадії пацієнт стикається з періодичним випаданням вузлів в результаті напруження – під час дефекації або підйому тяжкості, при цьому можливе їх самостійне вправлення. На третій стадії випадання вузлів стають регулярними. На четвертій стадії вузли випадають навіть при невеликому навантаженні, при цьому вправити їх самостійно неможливо.

Ці стадії перебігу характерні у розвиток хронічного геморою. На перших стадіях його розвитку можливе медикаментозне лікування, без застосування різних видів операцій з видалення геморою. Головне завдання у цьому випадку – прибрати симптоматику та знизити ризик загострень. Це означає, що поряд із використанням прописаних лікарем препаратів та процедур потрібне відповідальне ставлення до лікування з боку самого пацієнта. Успіх консервативного лікування переважно залежить від готовності пацієнта постійно дотримуватися правильної дієти, і навіть вести здоровий спосіб життя з регулярними, але з надмірними фізичними навантаженнями.

Ефективною тут буває лише комплексна терапія та відмова пацієнта від дотримання правил завжди призводить до відкату та повернення, а то й посилення проблем.

Перехід хвороби з хронічної течії в гострий зв’язано з тромбозом, тобто згортанням застоялася у венах крові. У цьому випадку хворий відчуває серйозні болі та відчуття дискомфорту в задньому проході. На запальні процеси організм реагує підвищенням температури.

Гостру форму геморою поділяють на три ступені:

  • перша – тромбоз без запалення гемороїдальних вузлів;
  • друга – тромбоз, що супроводжується запаленням вузлів;
  • третя – приєднується запалення підшкірних областей, а також шкіри в районі анального отвору.

Для лікування гострих та занедбаних форм фахівці рекомендують використовувати сучасні методи малоінвазивної хірургії у поєднанні з консервативним лікуванням.

Інфрачервона фотокоагуляція – під впливом світлових хвилі відбувається згортання крові у певних місцях вузлів та скорочення припливу крові. Склеротерапія – введення у вену спеціального препарату, який призводить до склеювання та подальшого розсмоктування проблемної ділянки вени. Зазначені методи застосовуються на початкових стадіях захворювання.

Лігування – перев’язка вузлів латексними кільцями. Цей метод рекомендований для застосування на другій-третій стадії геморою.

Операція з видалення геморою методом висічення вузлів – гемороїдектомія – показано на четвертій стадії захворювання.

Найчастіше проведені операції з видалення геморою в клініці Доброго Доктора – інфрачервона коагуляція та лігування. Це нерадикальні та малоінвазивні методи, які довели свою ефективність. Найчастіше вони пропонуються у випадках, коли консервативне лікування геморою не дає потрібних результатів. Але при цьому немає клінічної необхідності вдаватися до радикальних хірургічних методів.

Ці методики лікування геморою набули широкого поширення завдяки своїм перевагам:

  • процедура не займає багато часу;
  • достатньо використання місцевої анестезії;
  • немає потреби у госпіталізації;
  • відсутність негативного впливу на довколишні тканини;
  • відсутність деформацій та рубців в операційній зоні;
  • швидка реабілітація.

Малоінвазивне лікування геморою дозволяє призначати такі операції і пацієнтам із супутніми захворюваннями. Зазвичай букетом захворювань обзаводяться вже вікові люди, тому доступна вартість операції з видалення геморою та щадний вплив методами лігування та коагуляції є головними аргументами у виборі саме цих способів видалення геморою для пацієнтів у віці.

Профілактика геморою

Навіть при переході хвороби в хронічну стадію своєчасна допомога медиків та правильний спосіб життя забезпечать тривалу та безболісну ремісію.

Вам допоможе комплекс спеціальних фізичних вправ, що регулярно виконується. Також необхідно суворо стежити за дієтою, включити до раціону більше пиття та клітковини.

Основне завдання – забезпечення нормального кровообігу в тазовій області, щоб уникнути застою крові, а також усунення всіх факторів, що провокують розвиток захворювання.

Сеніч Станіслав Вікторович

Сеніч Станіслав Вікторович

Спеціалізація: Діагностика та лікування захворювань прямої та ободової кишки. Малоінвазивне лікування гемороїдальної хвороби 1-2-3 ст. Безопераційне лікування анальних тріщин. Видалення...

Проктологія

Проктологія
  • Первинна консультація лікаря-проктолога без огляду

    650грн

  • Первинна консультація лікаря-проктолога з аноскопієюя

    900грн

  • Повторна консультація лікаря-проктолога

    600грн

  • Видалення зовнішнього гемороїдального вузла 1 категорії складності

    3500грн

  • Видалення зовнішнього гемороїдального вузла 2 категорії складності

    5800грн

  • (RU) Удаление наружного геморроидального узла 3 категории сложности

    6500грн

reviews

Відгуки наших клієнтів

  • Оцінка відгука

    Була на прийомі у Пельо Владислава Ігоровича, прийом пройшов добре. Уважний лікар, всі свої дії і спостереження коментує і пояснює, отримала відповідь на всі питання, які мене цікавили в розгорнутому вигляді. Тому, оглядом я повністю задоволена, рекомендую цього лікаря.

    Nadiya

  • Оцінка відгука

    Дякую адміністратору Тетяні і медичній сестрі Карині, які швидко і професійно організували моє лікування. З повагою, Ілона

    Irina Sandra

  • Оцінка відгука

    Непогана лікарня був у лор лікаря. Все сподобалося.

    Сергій Жуков

Клініка доброго доктора

Виділяють внутрішній та зовнішній геморой

Внутрішній. Коли відбувається розширення вен усередині анального проходу

  • Зовнішній. При зовнішньому геморої вени розширюються під шкірою навколо анального отвору
  • Також у клінічній практиці часто зустрічається комбінований геморой
Клініка доброго доктора
  • Ефективною тут буває лише комплексна терапія

  • Навіть при переході хвороби в хронічну стадію своєчасна допомога медиків та правильний спосіб життя забезпечать тривалу та безболісну ремісію

Також вас можуть зацікавити наші послуги

Є питання!?

Як вилікувати геморой у домашніх умовах?

Самостійне лікування геморою, особливо в період загострення, в домашніх умовах не є ефективним. За перших ознак і дискомфорту обов'язково зверніться до доктора-проктолога

Чим найкраще лікувати геморой?

Лікування геморою проводиться медикаментозно та хірургічно. Один з кращих та сучасних малоінвазивних методів лікування – інфрачервона коагуляція гемороїдальних вузлів

Як зняти загострення геморою в домашніх умовах?

Є кілька простих способів, завдяки яким ви можете полегшити легкий біль та набряк при геморої: Свічки містять анестетик у складі. Вони знімають біль, запалення та свербіж. Знеболювальні таблетки. Можна тимчасово використовувати парацетамол або ібупрофен.Мазь або крем. Креми для місцевого застосування, що містять лідокаїн або гідрокортизон. Сидяча ванна з додаванням солі Епсома

    Запишіться на консультацію