Лікування анальної тріщини

Симптоми анальних тріщин

Тріщина являє собою невеликий розрив слизової оболонки анального каналу. Пошкодження може бути локалізовано на передній або задній частині каналу. Основною причиною є травмування слизової оболонки анусу.

Анальна тріщина відноситься до хвороб, про які не прийнято говорити. Проте від цього вкрай неприємного та болючого дефекту страждають мільйони людей. У середньому кожен третій пацієнт надходить на консультацію до проктолога саме з цією проблемою. Причиною появи виразки в задньому проході можуть стати різні чинники. Тому страждають від цієї болячки і жінки, і чоловіки, і діти.

Найчастіше це результат безпосереднього механічного впливу. Але тріщина може виникнути внаслідок хронічних запальних захворювань прямої кишки, анального проходу та шлунково-кишкового тракту загалом.

Причини анальних тріщин

  • анальний секс;
  • тверді предмети, у тому числі при некоректно проведеній діагностиці;
  • тверді калові маси при хронічному запорі.

Так, діти найчастіше зазнають травми внаслідок запору. Він виникає через неправильне харчування або психологічні складнощі, пов’язані з регулярним відвідуванням туалету. Якщо своєчасно звернути увагу на проблеми дитини, такі як страх горщика та кров’яні виділення, впоратися з проблемою можна консервативними методами та відносно швидко.

У чоловіків і жінок список можливих причин і факторів, що провокують, набагато ширший. Частою причиною появи хворобливої травми у жінок стають пологові потуги.

Менш явними для самого пацієнта причинами можуть стати розлади у роботі ШКТ, які призводять до запальних процесів у прямій кишці.

Як правило, запалення провокується:

  • прийомом неякісних продуктів з хімічними добавками;
  • вживанням жирної їжі з надлишком вуглеводів;
  • зловживанням алкоголем;
  • недоліком власних ферментів для перетравлення їжі, що надходить;
  • переїданням.

Ці ж причини призводять до зміни суміші калу. При проходженні заднього проходу калові маси травмують слизову оболонку і призводять до появи тріщин в анальному каналі. Також поява тріщини може провокуватися розвитком вже наявних проктологічних захворювань, наприклад, геморою та криптиту.

Симптоми тріщини прямої кишки та ускладнення

На відміну від безлічі уповільнених розладів, які тривалий час можуть протікати безсимптомно і залишатися поза сферою уваги хворого, анальна тріщина має яскраво виражену симптоматику:

  • гострий біль під час дефекації;
  • наявність слідів крові у калі або на туалетному папері;
  • спазми сфінктера;
  • анальне свербіння або печіння протягом довгого часу після відвідування туалету.

Основним симптомом є саме гострий біль, який довго не вщухає після акту дефекації і може посилюватися навіть за незначних фізичних навантажень. У деяких випадках біль може ірридувати в криж і промежину.

Поява одного лише цього симптому є приводом до того, щоб якнайшвидше записатися на прийом до проктолога в Клініку Доброго Доктора, яка знаходиться у Києві на Позняках.

Надалі гострі болючі відчуття провокують погіршення ритмічної роботи шлунково-кишкового тракту, у тому числі через уникнення своєчасного відвідування туалету та спазмів.

Незалікована анальна тріщина провокує серйозні ускладнення. За відсутності своєчасного консервативного лікування пошкодження трансформується в хронічну тріщину з огрубінням її країв та появою так званих сторожових горбків – фіброзних поліпів усередині та шкірних – зовні анального отвору. Перехід із гострої фази в хронічну відбувається протягом двох-трьох місяців. У цьому випадку для лікування необхідно оперативне втручання з видаленням сторожових горбків.

Незалічені анальні тріщини провокують нагноєння в навколишніх тканинах, парапрактит, закономірно збільшуючи вартість лікування. У результаті невирішена проблема може перерости в злоякісну пухлину.

Методи лікування анальних тріщин

Залежно від занедбаності захворювання можна використовувати різні методи лікування.

Консервативний підхід

Ми лікуємо тріщини заднього проходу, використовуючи комплексну терапію, яка включає:

  • кардинальна зміна системи живлення;
  • призначення спазмолітиків для зменшення болючого ефекту;
  • використання загоюючих мазей з антибактеріальним і легким знеболюючим впливом. За відсутності запорів оптимальним рішенням стає застосування супозиторіїв із загоюючим, протизапальним та знеболюючим ефектом;
  • радикальне обмеження важких фізичних навантажень у гострій фазі із призначенням помірної активності в період одужання для покращення кровопостачання тазової області.

Конкретну індивідуальну стратегію лікування та список відповідних супозиторіїв та лікарських препаратів визначить лікар-проктолог у ході консультації. Якщо захворювання не запущено, це найприродніша методика лікування з невисокою вартістю і хорошим результатом.

Хірургічний метод

Суть методу полягає у висіченні тріщини для видалення сторожових горбків і нерівностей, які є основними перешкодами для загоєння рани. У сучасних умовах виконується електрокоагулятором – апаратом, який використовує для впливу на тканини струми високої частоти.

Використання такої техніки забезпечує малоінвазивну щадну дію, що дозволяє пацієнтові в найкоротші терміни повернутися до нормального життя. Після операції призначаються спеціальні лікарські засоби, строга дієта, ванни для санації анальної зони та помірна фізична активність для прискорення відновлення.

У деяких випадках може застосовуватись латеральна сфінктеротомія. Фахівець перерізає нижню частину внутрішнього сфінктера для зняття спазму. Це різко покращує кровопостачання та сприяє загоєнню тріщини. Але ця процедура може призвести до послаблення м’язів сфінктера та появи супутніх проблем.

Сучасною альтернативою висічення сфінктера стала хімічна сфінктеротомія, яка є ін’єкцією ботулотоксину. Застосовується з тією ж метою – зняття болю та спазму для покращення кровообігу.

Ми лікуємо тріщини заднього проходу із використанням сучасних методик. Приблизно у 60% випадків успішно лікувати анальну тріщину можна виключно консервативним способом, не вдаючись до оперативного втручання. Проте у ряді випадків показано хірургічну операцію.

Лікар призначить висічення хронічної анальної тріщини з вираженими рубцевими краями, а також може рекомендувати оперативне втручання у таких випадках:

  • відсутність позитивних змін під час консервативного лікування;
  • при спазматичному звуженні анального каналу;
  • при поєднаних захворюваннях прямої кишки, які потребують оперативного втручання.

Основними на сьогоднішній день залишаються такі види операцій:

  • висічення по Габріелю без накладання швів;
  • висічення тріщини з накладенням швів;
  • сфінктеротомія;
  • комбіновані методи.

Альтернативою класичної хірургії є лазерне видалення анальної тріщини. Однак метод має суттєве обмеження: він може застосовуватися лише у випадках, коли тріщина не супроводжується супутнім спазмом сфінктера. А така форма зустрічається максимум у третини пацієнтів.

Профілактика анальних тріщин

Уникнути появи цієї неприємної проблеми дозволить здоровий спосіб життя:

  • регулярне спорожнення кишечника;
  • збалансована дієта з великою кількістю клітковини;
  • регулярні фізичні навантаження;
  • відмова від анального сексу.

Ми лікуємо тріщини заднього проходу та низку інших проктологічних захворювань. У разі виникнення болю рекомендуємо якнайшвидше записатися на прийом до проктолога. Клініка Доброго Доктора на Позняках – це делікатний підхід та професійне лікування на основі взаєморозуміння між пацієнтом та лікарем.

Сеніч Станіслав Вікторович

Сеніч Станіслав Вікторович

Спеціалізація: Діагностика та лікування захворювань прямої та ободової кишки. Малоінвазивне лікування гемороїдальної хвороби 1-2-3 ст. Безопераційне лікування анальних тріщин. Видалення...

Проктологія

Вартість
  • Комплексне лікування хронічної анальної тріщини

    5000грн

  • Лікування тріщин методом магнітно-лазерної терапії 1 сеанс

    480грн

  • Лікування тріщин методом магнітно-лазерної терапії 10 сеансів

    4000грн

  • Лікування хронічної анальної тріщини радіохвильовим методом

    5000грн

reviews

Відгуки наших клієнтів

  • Оцінка відгука

    Була на прийомі у Пельо Владислава Ігоровича, прийом пройшов добре. Уважний лікар, всі свої дії і спостереження коментує і пояснює, отримала відповідь на всі питання, які мене цікавили в розгорнутому вигляді. Тому, оглядом я повністю задоволена, рекомендую цього лікаря.

    Nadiya

  • Оцінка відгука

    Дякую адміністратору Тетяні і медичній сестрі Карині, які швидко і професійно організували моє лікування. З повагою, Ілона

    Irina Sandra

  • Оцінка відгука

    Непогана лікарня був у лор лікаря. Все сподобалося.

    Сергій Жуков

Клініка доброго доктора

Основною причиною є травмування слизової оболонки анусу

Анальна тріщина відноситься до хвороб, про які не прийнято говорити

  • Діти найчастіше зазнають травми внаслідок запору
  • Частою причиною появи хворобливої травми у жінок стають пологові потуги
Клініка доброго доктора
  • Менш явними для самого пацієнта причинами можуть стати розлади у роботі ШКТ

  • сновним симптомом є саме гострий біль, який довго не вщухає після акту дефекації і може посилюватися навіть за незначних фізичних навантажень

Також вас можуть зацікавити наші послуги

Є питання!?

Що така анальна тріщина?

Тріщина є невеликим розривом слизової оболонки анального каналу. Пошкодження можуть бути локалізовані на передній або задній частині каналу. Основною причиною є травмування слизової оболонки ануса

Як виглядає анальна тріщина?

Анальна тріщина - це невеликий розрив слизової оболонки анального каналу. За формою анальна тріщина нагадує щілину з гладкими та рівними краями

Як довго гоїться анальна тріщина?

Як довго гоїться анальна тріщина, залежить від правильності підібраної терапії. Як правило, анальні тріщини гояться в термін від 6 до 8 тижнів

Чому не гоїться анальна тріщина?

Якщо анальна тріщина не гоїться протягом 2 місяців, вона набуває хронічного характеру. Хронічна анальна тріщина – це рана, що довго не гоїться

    Запишіться на консультацію