Відеокольпоскопія

Кольпоскопія (відеокольпоскопія) – метод діагностики та огляду статевих губ, піхви, шийки матки за допомогою кольпоскопа, додатково оснащеного оптичними та світловими міні приладами, що дозволяють виробляти відео – та фотографування. Методика дозволяє оцінити фізіологічну будову органів, структуру тканин, виявити патологію ранніх стадіях. Відеокольпоскопія дає можливість отримати максимально точну інформацію завдяки моніторингу в процесі лікування, можливість обстеження важкодоступних ділянок та забору тканин (біопсія) для морфологічного дослідження. Діагностика безболісна, оперативна, безпечна.

Медичними показаннями для проведення відеокольпоскопії є скарги пацієнтки на болі внизу живота, порушення місячного циклу, патологічні виділення з піхви, дискомфорт під час статевого акту, гінекологічні та/або онкологічні захворювання в анамнезі. Показанням є оцінка доцільності хірургічного втручання, диференціальна діагностика, необхідність забору матеріалу, контроль лікування. Проведення кольпоскопії рекомендується один раз на півроку під час проведення Check up у гінеколога.

Різниця між звичайною та розширеною кольпоскопією

Проста кольпоскопія проводиться за допомогою оптичного медичного приладу. Кольпоскоп дозволяє зорово оцінити слизову оболонку та виділення, зафіксувати межі між циліндричним та плоским епітелієм.

Для проведення розширеної кольпоскопії використовують реагенти — 3% оцтову кислоту і хімічні препарати на основі йоду. Засіб наносять на шийку матки. Здорові ділянки набувають певного кольору. Тканину із підозрілим забарвленням беруть на біопсію. Після цього ставлять точний діагноз.

Для розширеного дослідження у ряді випадків використовують кольпоскоп, який збільшує зображення у 280 разів, дозволяючи точніше нанести реагент та дослідити епітелій.

За допомогою цифрової кольпоскопії можна виявити

  • ерозію, атрофію;
  • запалення статевих органів;
  • генітальний герпес;
  • вірусне або бактеріальне ураження;
  • папіломи, абсцес, кісти, поліпи, пухлина;
  • вроджені аномалії розвитку репродуктивних органів.

У профілактичних цілях цю процедуру рекомендовано проходити кожній жінці двічі на рік.

Також є можливість збереження даних дослідження у вигляді протоколу кольпоскопії для порівняння з показниками в майбутньому.

Симптоми, при яких призначається обстеження:

  • незадовільний результат аналізу онкоцитології;
  • кровотеча, що виникла в процесі огляду;
  • різні зміни на шийці матки, що не відповідають нормі;
  • виявлення кондилом на статевому органі та у піхві;

Цитологічний аналіз виявляє наявність ракових клітин у тканинах шийки. Якщо показники не відповідають нормі, лікар призначає кольпоскопію докладного аналізу стану органу. Під час процедури фахівець для уточнення діагнозу може взяти зразок тканини для біопсії. Аналіз покаже наявність та ступінь змін клітин. За допомогою кольпоскопії також можна провести лікування.

Підготовка до кольпоскопії

  • За кілька днів до проведення кольпоскопії забороняється застосування вагінальних препаратів (протизапальних або антибактеріальних таблеток, свічок) з метою збереження вихідної мікрофлори піхви, необхідної для якісного дослідження.
  • За добу до процедури необхідний статевий спокій.
  • Процедура проводиться у визначений день циклу (краще за погодженням з гінекологом), за винятком менструальних днів.

Протипоказання для проведення кольпоскопії:

  • менструація та інші кровотечі;
  • аборт, який був проведений менше 3-4 тижнів тому;
  • недавнє лікування матки шляхом хірургічного втручання;
  • атрофія ектоцервіксу — зовнішньої частини піхви;
  • пологи, з яких минуло менше двох місяців.

Розширену кольпоскопію не можна проводити жінкам з алергією на йод та оцтову кислоту. Протягом трьох днів після процедури слід відмовитись від відвідування лазні, прийому гарячих ванн, спринцювання. Також не рекомендовано використання тампонів та свічок. Протягом двох-трьох днів після процедури можлива поява кров’янистих виділень.

Тимофєєва Наталія Олегівна

Тимофєєва Наталія Олегівна

Спеціалізація: Консультація за профілем лікаря акушера-гінеколога, гінеколога-ендокринолога. Планування і ведення вагітності. Діагностика та лікування безпліддя. Лікування та діагностика інфекцій, що...
Чернова Олена Віталіївна

Чернова Олена Віталіївна

Спеціалазіція: Ведення гінекологічних хворих із ЗПСШ, патологією шийки матки, запальними захворюваннями, з ендометріозом, лейоміомою і т.п; Малі гінекологічні втручання (біопсія...
Пельо Владислав Ігорович

Пельо Владислав Ігорович

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ: Гінекологічні та акушерські ультразвукові дослідження, фоллікулометрія Цервикометрія УЗД органів малого тазу УЗД на ранніх строках вагітності Кардіотографія Проводить малі...
reviews

Відгуки наших клієнтів

  • Оцінка відгука

    Була на прийомі у Пельо Владислава Ігоровича, прийом пройшов добре. Уважний лікар, всі свої дії і спостереження коментує і пояснює, отримала відповідь на всі питання, які мене цікавили в розгорнутому вигляді. Тому, оглядом я повністю задоволена, рекомендую цього лікаря.

    Nadiya

  • Оцінка відгука

    Дякую адміністратору Тетяні і медичній сестрі Карині, які швидко і професійно організували моє лікування. З повагою, Ілона

    Irina Sandra

  • Оцінка відгука

    Непогана лікарня був у лор лікаря. Все сподобалося.

    Сергій Жуков

Клініка доброго доктора

Діагностика безболісна, оперативна, безпечна

Методика дозволяє оцінити фізіологічну будову органів, структуру тканин, виявити патологію ранніх стадіях

  • Для проведення розширеної кольпоскопії використовують реагенти — 3% оцтову кислоту і хімічні препарати на основі йоду
  • Для розширеного дослідження у ряді випадків використовують кольпоскоп, який збільшує зображення у 280 разів
Клініка доброго доктора
  • У профілактичних цілях цю процедуру рекомендовано проходити кожній жінці двічі на рік

  • Цитологічний аналіз виявляє наявність ракових клітин у тканинах шийки

Також вас можуть зацікавити наші послуги

Є питання!?

Що таке відеокольпоскопія?

Відеокольпоскоп це метод діагностики стану шийки матки, за допомогою кольпоскопа, який у свою чергу оснащений оптичними та світловими приладами для фото та відеозйомки. Відеокольпоскопія дозволяє оцінити структуру тканин та діагностувати патологію на ранніх стадіях. Діагностична відеокольпоскопія, безболісна, безпечна та оперативна

    Запишіться на консультацію