УЗД нирок

Ультразвуковий метод дослідження, що проводиться в Клініці Доброго Доктор, використовує здатність ультразвукових хвиль проходити крізь тіло людини і відбиватися від деяких органів. Сила відбиття хвилі корелює із щільністю тканини. Чим щільніша тканина, тим меншою мірою вона проникна для ультразвуку.

Відбита хвиля вловлюється датчиками, та був сигнал передається на комп’ютер, де з певної програмі перетворюється на зображення обстежуваних органів.

  • відсутність больових відчуттів та негативного впливу на організм пацієнта;
  • відсутність необхідності запровадження контрастних речовин;
  • можливість отримання чіткого зображення органів та великих судин у форматі 3D;
  • відносна низька вартість процедури для пацієнта за її високої інформативності.

УЗД нирок є однією з найчастіше призначених лікарями-урологами та нефрологами діагностичних процедур. Обстеження дозволяє виявити стан не тільки самих нирок – схожих формою на квасолю парних органів масою від 120 до 200 грамів, які розташовуються в ділянці нирок. Також оцінюються можливі патологічні зміни у розмірах та формах, анатомічному розташуванні нирок.

За допомогою УЗД можна перевірити стан великих судин та загалом кровопостачання цього органу. Часто паралельно проводиться УЗД сечового міхура та сечоводів, оскільки багато захворювань цієї сфери безпосередньо пов’язані з функціонуванням нирок.

Крім того, УЗД нирок охоплює сечовий міхур, сечоводи та надниркові залози, оскільки ці органи розташовані поруч. При цьому для коректного обстеження системи виділення необхідно, щоб міхур був наповнений сечею.

Ультразвукове обстеження надниркових залоз має свої особливості. Так як у нормі вони мають щільність, аналогічну щільності оточуючої їх жирової тканини, здорові надниркові залози практично не видно на зображенні УЗД. А ось якщо є патологічні зміни – проблемний орган починає добре проглядатися.

Таким чином, УЗД нирок – це узагальнююча назва для цілого ряду обстежень, що дозволяють зробити комплексну оцінку стану нирок, сечовидільної системи, надниркових залоз.

Види УЗД

УЗИ почек

Процедура може проводитись у вигляді:

  • ехографії – з метою оцінки стану паренхіми нирок, тобто основної маси клітин;
  • УЗД надниркових залоз – для виявлень патологічних змін у залозах;
  • доплерографія – для оцінки кровопостачання органу.

Оцінка стану судин проводиться декількома способами:

  • ультразвукова доплерографія (УЗДГ) – прохідність та швидкість кровотоку;
  • ультразвуковий дуплекс – оцінка швидкості кровотоку та анатомічних змін у стані судин;
  • колірне допплерівське картування – це аналіз кровотоку в режимі реального часу, де червоним відображені потоки, що йдуть до датчика, а синім – від датчика.

Показаннями для проведення УЗД є вже встановлені захворювання:

  • гостра чи хронічна ниркова недостатність;
  • опущення нирки;
  • патологічне розширення чашечно-милкової системи нирки;
  • пієлонефрит та гломерулонефрит;
  • каміння;
  • кіста або новоутворення у нирці.

Також ультразвукове обстеження проводиться для пацієнтів з такими виявленими відхиленнями:

  • аномаліями органів;
  • встановленою генетичною схильністю до урологічних патологій;
  • наявністю в анамнезі ендокринних розладів.

Лікар призначає УЗД для оцінки стану пацієнта як при діагностованих захворюваннях, так і при наявності симптомів невизначеної етіології. Найчастіше в ході УЗД нирок можуть виявлятися приховані раніше патології пов’язаних з ними органів і систем. Це дозволяє приступити до лікування до того, як захворювання почало проявляти себе в характерній симптоматиці, і підвищує шанси на швидке та повне лікування.

Крім того, обстеження за допомогою ультразвуку обов’язково має проводитись перед хірургічними операціями.

УЗИ почек

Підготовка до УЗД нирок

Вживання спеціальних заходів перед дослідженням не потрібно. За три доби до процедури рекомендується прибрати з раціону продукти, що призводять до підвищення газоутворення. Також можна приймати ентеросорбенти як Еспумізана, Активованого вугілля, трав’яних зборів. Вечеряти на день перед проведенням процедури рекомендується пізніше семи годин вечора.

Процедура проводиться на повний сечовий міхур, тому за 1-2 години перед обстеженням слід використати близько 1,5-2 літрів води.

Перед самим ультразвуковим дослідженням нирок необхідно зняти одяг та прикраси, які заважають обстеженню.

Проведення УЗД нирок в Києві

У розташованій у Києві на Позняках Клініці Доброго Доктора створено всі умови для комфортного проведення процедури УЗД. Ми використовуємо сучасну техніку, проводять обстеження досвідчені фахівці.

Для самого пацієнта ця процедура безболісна, проводиться в положенні лежачи на кушетці. На шкіру наноситься водорозчинний гель, потім певні зони обстежуються за допомогою УЗД. На прохання лікаря пацієнт змінює положення тіла, по черзі переміщаючись на правий і лівий бік, а також на живіт. Це дозволяє повністю перевірити досліджувану зону під різними кутами та отримати максимально докладне зображення.

УЗД нирок займає близько 30 хвилин. Ви можете записатися на прийом будь-якого з наших контактних телефонів. Невисока вартість, абсолютна безпека та висока інформативність процедури робить її однією з найбільш затребуваних для діагностики широкого переліку захворювань.

Ультразвуковий метод дослідження, що проводиться в Клініці Доброго Доктора, використовує здатність ультразвукових хвиль проходити крізь тіло людини і відбиватися від деяких органів. Сила відбиття хвилі корелює із щільністю тканини. Чим щільніша тканина, тим меншою мірою вона проникна для ультразвуку.

Гриднєв Андрій Андрійович

Гриднєв Андрій Андрійович

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ: УЗД нирок, сечового міхура, передміхурової залози, органів мошонки (яєчка, придатки яєчок, насіннєвий канатик) фізіотерапевтичне лікування (магніто-лазерна терапія) Уретроцистоскопія Оперативне...
Чорна Юлія Григорівна

Чорна Юлія Григорівна

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ: Ведення консультативного прийому постановка діагнозу, розробка схем та контроль ефективності лікування пацієнта заміна цистостомічного катетера інстиляція у сечовий міхур...

Вартість

УЗД
  • Нирок, наднирників

    350 грн

  • Нирок, наднирників, сечового міхура

    500 грн

  • Нирок, сечового міхура

    500 грн

reviews

Відгуки наших клієнтів

  • Оцінка відгука

    Була на прийомі у Пельо Владислава Ігоровича, прийом пройшов добре. Уважний лікар, всі свої дії і спостереження коментує і пояснює, отримала відповідь на всі питання, які мене цікавили в розгорнутому вигляді. Тому, оглядом я повністю задоволена, рекомендую цього лікаря.

    Nadiya

  • Оцінка відгука

    Дякую адміністратору Тетяні і медичній сестрі Карині, які швидко і професійно організували моє лікування. З повагою, Ілона

    Irina Sandra

  • Оцінка відгука

    Непогана лікарня був у лор лікаря. Все сподобалося.

    Сергій Жуков

Клініка доброго доктора

Симптоми, за яких призначається

Існує ряд симптомів, за яких терапевт, уролог, кардіолог можуть надіслати пацієнта на УЗД нирок..

  • болючі відчуття та травми в області попереку; головний біль у поєднанні з гіпертонічними явищами; регулярно виявляє набряклість; гостра чи хронічна ниркова недостатність;
  • гематурія або інші патологічні виділення у сечі; запальні процеси неясного походження; підозри лікаря на наявність новоутворень.
Клініка доброго доктора
  • УЗД може бути призначений при підозрі на захворювання надниркових залоз.

  • Симптомами можуть бути: слабкість у м’язах; різка зміна маси тіла; гіпертонія/гіпотонія; підозри на гормональні розлади.

Додаткові послуги

FAQ

Як правильно підготуватися до УЗД нирок?

За 3 дні до дати проведення УЗД нирок необхідно виключити з раціону продукти харчування, що провокують газоутворення, такі як: житній хліб, капуста, горошок, молоко та всі кисломолочні продукти, солодке та борошняне, сливи та виноград. За годину-півтори до процедури пацієнт повинен буде випити близько 1-1,5 літрів води, і обов’язково прийти на обстеження з повним сечовим міхуром.

Що можна побачити на УЗД нирок?

При проведенні УЗД нирок та сечового міхура можливо виявити: особливості становища або розвитку нирок, пієлонефрит (інфекція ниркової балії), сечокам’яна хвороба (наявність у балії, сечовому міхурі або по ходу сечоводу каміння), нирковий блок (припинення відтоку сечі в -або відділ сечовидільної системи), тромбоз ниркової вени, пошкодження органів сечовидільної системи (стан може виникнути після травми, захворювань, при яких не проводилося лікування), простатит у чоловіків.

Які симптоми захворювання нирок?:]

Основні симптоми захворювання нирок: Утруднене сечовипускання або, навпаки, мимовільне; Неприємні відчуття при випорожненні – свербіж, печіння після сечовипускання; Набряклість обличчя, ніг; Виникнення циститу – запалення слизової оболонки сечового міхура; Часті позиви до сечовипускання, особливо в нічний час; Незрозуміла втрата апетиту; Зміна кольору, запаху сечі, поява осаду в сечі, виділення крапель крові.

Де болить під час болю в нирках?

Нірки анатомічно розташовані трохи вище за поперек – безпосередньо під ребрами, але з боку спини. Саме в цій зоні відчувається дискомфорт при захворюваннях нирок, але іноді біль може віддавати в бік або низ живота. Важливо не плутати ці відчуття з болем у поперековому відділі хребта.

Як відрізнити біль у спині від болю в нирках?

Нірки анатомічно розташовані трохи вище за поперек – безпосередньо під ребрами, але з боку спини. Саме в цій зоні відчувається дискомфорт при захворюваннях нирок, але іноді біль може віддавати в бік або низ живота. Точно визначити причину виникнення болю зможе лікар

    Запишіться на консультацію