Лікування чоловічого безпліддя

Чоловіче безпліддя

У сучасному світі проблема безпліддя трапляється досить часто. Від цього страждають мільйони пар по всій планеті. Говорити про цей діагноз з упевненістю можна тоді, коли зачаття не відбувається протягом дванадцяти місяців при регулярних незахищених статевих актах. Причина цього – порушення роботи репродуктивної системи. Причому проблема може полягати як у жіночому, і у чоловічому організмі.

Як мінімум після року безуспішних спроб зачати дитину парі варто потурбуватися про пошук першопричини невдач і шляхів вирішення ситуації. У більшості випадків успішне лікування наявних недуг дозволяє розраховувати на продовження роду.

Чоловіку, який підозрює себе безпліддя, рекомендується пройти спеціалізоване обстеження. У Києві для цього можна звернутися до уролога у клініці Доброго Доктора, розташованої в районі Позняки. Дізнатись вартість консультації, а також ціну необхідних аналізів можна у відповідному розділі сайту нашого медичного центру. Або ви можете зв’язатися з нами за вказаними телефонами або залишити повідомлення.

Коли варто звертатися до лікаря?

Чоловікові часто буває складно визнати той факт, що у нього є якісь проблеми, навіть коли йдеться про здоров’я. Безпліддя здебільшого симптоматично не виявляє себе, якщо тільки патологія не пов’язана з вродженими чи набутими захворюваннями чи травмою.

Основною ознакою (за відсутності зовнішніх симптомів), що свідчить про порушення у функціонуванні чоловічої репродуктивної системи, є неможливість зачати дитину за відсутності контрацепції протягом року та більше.

Серед явних сигналів, які говорять про необхідність звернення до фахівців, можна виділити:

  • гормональний дисбаланс — у чоловіків він може виражатися у вигляді проблем зі шкірою та волоссям, різкої зміни маси тіла, зростання грудних залоз, зниження фізичної витривалості, перепадів настрою;
  • сексуальні дисфункції – зниження статевого потягу, потенції, порушення еякуляції;
  • поява больових відчуттів, почервоніння, сверблячки в області статевих органів;
  • утруднення з сечовипусканням.

За наявності однієї або відразу кількох ознак краще негайно здатися урологу, щоб мінімізувати ризик розвитку ускладнень.

Чоловіче безпліддя: класифікація причин та видів

Причини, що призводять до чоловічого безпліддя, можна розділити на дві групи: зовнішні фактори, що погіршують якість еякуляту, та внутрішні порушення у роботі органів та систем організму. До першої групи належать:

  • надмірне вживання алкоголю, паління, наркотичні уподобання;
  • перегрівання яєчок (наприклад, при носінні спідньої білизни, що не підходить);
  • травмування зони промежини;
  • стрес;
  • прийом деяких медикаментів, хімієтерапія злоякісних новоутворень та інші специфічні медичні процедури.

Ось список деяких захворювань, які можуть призвести до безпліддя:

  • інфекції, що передаються статевим шляхом;
  • хвороби сечостатевої системи (уретрит, варикоцеле, простатит тощо);
  • генетичні патології;
  • новоутворення в яєчках;
  • гормональні збої, пов’язані зі зниженням вироблення тестостерону і призводять до загибелі сперматозоїдів.

Тепер складно говорити про загальновизнану класифікацію чоловічого безпліддя, оскільки в медичних довідниках вона не наводиться. Загалом фахівці виділяють три основні форми цієї патології: |

  • екскреторна – коли у пацієнта спостерігаються проблеми з виведенням сперматозоїдів;
  • секреторна – говорить про порушення сперматогенезу;
  • аутоімунна – пов’язана з процесом вироблення в крові антиспермальних антитіл.

Нерідко зниження репродуктивності викликається кількома факторами одночасно.

Крім вищезгаданих форм є так звані первинне і вторинне безпліддя. Первинне – якщо не виходить зачати первістка, вторинне (придбане) – коли батьки не можуть завести другу дитину.

Методи діагностики та лікування безпліддя у чоловіків

Розпізнати багато патологій на початковому етапі буває складно, тому чоловікам варто уважно прислухатися до свого організму і вчасно реагувати на будь-які зміни, щоб правильно трактувати їх причину. Допомагають у цьому регулярні лікарські огляди, обстеження.

При зверненні до медичного центру чоловік повинен відповісти на низку питань уролога, якому потрібно скласти анамнез для кращого розуміння проблеми. Лікар може цікавитися не лише умовами життя пацієнта та перенесеними ним захворюваннями, а й можливими генетичними відхиленнями.

Після консультації фахівець призначить необхідні діагностичні процедури. Це може бути як лабораторні аналізи, і інструментальні дослідження. Серед них:

  • спермограма та МАР-тест;
  • аналізи крові та сечі;
  • інфекційний скринінг;
  • гормональне дослідження;
  • УЗД або МРТ органів малого таза та мошонки;
  • вазографія.

Цей список далеко не повний. Необхідні процедури призначаються лікарем, а за їх результатами виробляється тактика лікування. Вона може складатися з:

  • медикаментозної терапії — допомагає при інфекційних захворюваннях та гормональних збоях, а також для стимуляції вироблення сперматозоїдів;
  • оперативного втручання – до хірургічних методів вдаються при варикоцеле та інших недугах, від яких не рятують ліки;
  • допоміжні репродуктивні методи — при незадовільних показаннях спермограми можуть проводитися штучна інсемінація, інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда, пункція або біопсія яєчка.

Вчасно розпочате лікування допомагає уникнути розвитку серйозних ускладнень, якими є простатит, повна імпотенція, рак простати.

Профілактика чоловічого безпліддя

Уважне ставлення до свого здоров’я — це головне, чому потрібно навчитися тим, хто хоче довгі роки перебувати у доброму самопочутті та підтримувати в тонусі репродуктивну систему. Збалансоване харчування, фізична активність, відмова від шкідливих звичок та душевна рівновага сприяють загальному зміцненню організму.

Щоб мінімізувати ризик підхопити інфекцію, варто не погоджуватися на безладні статеві зв’язки та використовувати механічні контрацептиви.

Регулярне відвідування лікаря гарантує виявлення патології на ранніх стадіях, що значно спрощує лікування і відповідно знижує його вартість.

Дізнатися ціну консультації уролога у Києві на Позняках можна на сайті нашої клініки або за запропонованими номерами телефону. Можете також користуватися електронною формою комунікації. Ми завжди готові та раді вам допомогти!

Гриднєв Андрій Андрійович

Гриднєв Андрій Андрійович

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ: УЗД нирок, сечового міхура, передміхурової залози, органів мошонки (яєчка, придатки яєчок, насіннєвий канатик) фізіотерапевтичне лікування (магніто-лазерна терапія) Уретроцистоскопія Оперативне...
reviews

Відгуки наших клієнтів

  • Оцінка відгука

    Була на прийомі у Пельо Владислава Ігоровича, прийом пройшов добре. Уважний лікар, всі свої дії і спостереження коментує і пояснює, отримала відповідь на всі питання, які мене цікавили в розгорнутому вигляді. Тому, оглядом я повністю задоволена, рекомендую цього лікаря.

    Nadiya

  • Оцінка відгука

    Дякую адміністратору Тетяні і медичній сестрі Карині, які швидко і професійно організували моє лікування. З повагою, Ілона

    Irina Sandra

  • Оцінка відгука

    Непогана лікарня був у лор лікаря. Все сподобалося.

    Сергій Жуков

Клініка доброго доктора

Коли варто звертатися до лікаря?

неможливість зачати дитину за відсутності контрацепції протягом року та більше

  • зниження статевого потягу, потенції, порушення еякуляції
  • поява больових відчуттів, почервоніння, сверблячки в області статевих органів
Клініка доброго доктора
  • Первинне безпліддя - якщо не виходить зачати первістка

  • вторинне (придбане) безпліддя - коли батьки не можуть завести другу дитину

Також вас можуть зацікавити наші послуги

Є питання!?

Чи можна вилікувати безпліддя у чоловіків?

У 95% випадків лікування чоловічої безплідності проходить успішно. Залежно від виду та причин захворювання застосовуються різні методи. У деяких випадках достатньо зміни способу життя та відмови від шкідливих звичок

Чи можна завагітніти при чоловічій безплідності?

Завагітніти при чоловічому безплідді можливо за допомогою ЕКЗ, якщо у чоловіка не підтверджено генетичне захворювання, коли неможливо вичавити жодного сперматозоїда або коли при секреторній формі азооспермії стимуляція не дає результату

Чи можна вилікувати генетичну безплідність?

Лікування генетичної безплідності – складний процес. Цілком позбутися цієї проблеми не вийде, оскільки неможливо скоригувати генотип людини. Однак подарувати шанс на зачаття здорової дитини можливо

Що добре допомагає від безпліддя?

Постановкою діагнозу та лікуванням безплідності як жінок так і чоловіків повинні займатися лікарі: гінеколог чи уролог відповідно і лише своєчасне звернення до фахівця допоможе діагностувати форму та ступінь безплідності та дасть можливість розробити адекватний план лікування для пари

Як перевірити сперму на безпліддя?

Безплідність пари в 50% випадків пов'язане з низькою якістю сперми. Визначити здатність еякуляту, що запліднює, дозволяє спермограма

Як виникає безпліддя?

Екологічні фактори та фактори, пов'язані з способом життя, такі як куріння, надмірне споживання алкоголю та ожиріння, можуть впливати на фертильність. Крім того, вплив забруднювачів навколишнього середовища може бути безпосередньо токсичним для статевих клітин (яйцеклітин та сперматозоїдів) та позначатися на їх чисельності та якості, що призводить до безпліддя

Де здати аналіз на безпліддя?

Після консультації пари у гінеколога та уролога, лабораторні дослідження можна провести у Клініці Доброго Доктора. Аналізи, цитологічні мазки на визначення безплідності можна здати у нашій клініці

    Запишіться на консультацію