Лікування ендометріозу

Ендометріоз: класифікація і причини

Ендометріоз характеризується розростанням внутрішньої маткової оболонки (ендометрію) за свої межі. Стан поширений, частіше спостерігається в молодих жінок до 40 років.

За локалізацією розрізняють ендометріоз:

  • генітальний, коли ендометрій не виходить за межі репродуктивних органів;
  • екстрагенітальний, коли ендометрій розростається на найближчі органи, розміщені поза межами статевої системи.

Генітальний ендометріоз, у свою чергу, ділиться на:

  • зовнішній, коли процесом охоплені очеревина малого тазу, яєчники;
  • внутрішній (аденоміоз), характеризується вростанням ендометрію у м’язову тканину.

Залежно від масштабу пошкодження тканин розрізняють чотири ступені захворювання:

  • перший, при якому спостерігаються тільки поодинокі патологічні ділянки;
  • другий – спостерігається декілька більш заглиблених зон;
  • третій – характерними є численні ділянки глибокого ураження, кісти на яєчниках, спайки очеревини;
  • четвертий – наявність великої кількості глибоких патологічних ділянок, великих кіст на обох яєчниках, зрощення органів.

Причини розвитку патології до кінця не вивчені. На її виникнення впливають гормональні та ферментативні порушення, генні мутації.

Симптоматика ендометріозу

Зазвичай захворювання ніяк не проявляється, що є дуже небезпечним. Із часом жінка може відчувати болі в попереку та внизу живота. Відчувається дискомфорт під час сексу. Спостерігаються порушення менструального циклу: інтенсивні менструації, виділення поза циклом. Іноді через ендометріоз жінка не може завагітніти.

Як виявити ендометріоз?

  • Якщо вас турбують болі за три дні до менструації, причому ви все частіше відчуваєте слабкість і виснаженість, настав час відвідати гінеколога.
  • Ви мрієте про дитину, а ваш організм каже: «НІ!»? Причина може бути в ендометріозі, а саме – в змінах, спровокованих захворюваннями маткових труб або яєчників.

Інколи хвороба може протікати без будь-яких симптомів, і багато жінок навіть не здогадуються про свої проблеми. Тому дуже важливо хоча б один раз на рік проходити огляд у гінеколога, у тому числі УЗ-діагностику та лабораторне обстеження.

Діагностика ендометріозу

Щоб  установити діагноз, гінеколог проводить огляд і збирає анамнез, призначає лабораторне та ультразвукове дослідження, рентген маткових труб і матки.

Лікування ендометріозу

Вилікувати ендометріоз можна двома способами: консервативним і хірургічним. Консервативне лікування полягає в прийманні гормональних засобів, які викликають аменорею (відсутність місячних). У результаті відбувається самостійна атрофія потологічних осередків.

З метою профілактики ендометріозу гінекологи рекомендують жінкам приймати протизаплідні гормональні таблетки (за відсутності індивідуальних протипоказань).

Тимофєєва Наталія Олегівна

Тимофєєва Наталія Олегівна

Спеціалізація: Консультація за профілем лікаря акушера-гінеколога, гінеколога-ендокринолога. Планування і ведення вагітності. Діагностика та лікування безпліддя. Лікування та діагностика інфекцій, що...
Пельо Владислав Ігорович

Пельо Владислав Ігорович

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ: Гінекологічні та акушерські ультразвукові дослідження, фоллікулометрія Цервикометрія УЗД органів малого тазу УЗД на ранніх строках вагітності Кардіотографія Проводить малі...
reviews

Відгуки наших клієнтів

  • Оцінка відгука

    Була на прийомі у Пельо Владислава Ігоровича, прийом пройшов добре. Уважний лікар, всі свої дії і спостереження коментує і пояснює, отримала відповідь на всі питання, які мене цікавили в розгорнутому вигляді. Тому, оглядом я повністю задоволена, рекомендую цього лікаря.

    Nadiya

  • Оцінка відгука

    Дякую адміністратору Тетяні і медичній сестрі Карині, які швидко і професійно організували моє лікування. З повагою, Ілона

    Irina Sandra

  • Оцінка відгука

    Непогана лікарня був у лор лікаря. Все сподобалося.

    Сергій Жуков

Клініка доброго доктора

Основні симптоми

Ендометріоз може не проявлятися довгий час або єдиним симптомом буде біль під час місячних.

  • порушення менструального циклу: короткі, довгі, рясні або навпаки неінтенсивні місячні, відсутність циклу та т.ін.; болісні менструації; кров’янисті виділення між циклами;
  • біль під час статевого акту; підвищення температури та погіршення загального самопочуття.
Клініка доброго доктора
  • Ендометрій — це слизовий шар матки, який змінюється залежно від періоду менструального циклу. Він наростає, збільшується, готуючи матку до овуляції та зачаття.

  • Якщо запліднення не сталося, він відшаровується — власне, клітини ендометрію це і є виділення при місячних

Додаткові послуги

FAQ

Які препарати призначають для лікування ендометріозу?

Найбільш популярними препаратами для лікування ендометріозу на сьогоднішній день є: агоністи гонадотропного рилізинг-гормону, синтетичні аналоги тестостерону та прогестерону, комбіновані оральні контрацептиви (КЗК)

Чим лікувати ендометріоз у жінок?

Існує кілька типів лікування: консервативний – медикаментозний, хірургічний органозберігаючий, хірургічний радикальний з видаленням матки та яєчників, комбінований

Як вилікувати ендометріоз?

Залежно від ступеня ендометріозу, локалізації патологічного процесу та загального стану здоров’я жінки призначається курс лікування. Терапія або хірургічне втручання підбирається в строго індивідуальному порядку. При легких ступенях ендометріозу, на самому початку захворювання використовується консервативне лікування, основним елементом якого є гормонотерапія. При комплексному лікуванні також застосовується протизапальна, десенсибілізуюча та симптоматична терапія. При середніх та тяжких стадіях розвитку ендометріозу може бути призначене хірургічне лікування

Чи можна вилікувати ендометріоз без операції?

Ендометріоз можна вилікувати без операції застосовуючи комбіновану терапію

Яке УЗД потрібно робити при ендометріозі?

При ендометріозі рекомендовано УЗД органів малого тазу. Для визначення наявності даного захворювання використовують такі типи ультразвукового дослідження, як: Абдомінальне – проводиться датчиком крізь стінку черевної порожнини. Трансвагінальне – огляд за допомогою введення датчика у піхву

Чи можна ставити спіраль при ендометріозі?

Лікувальну гормональну спіраль лікарі гінекологи рекомендують при ендометріозі

Що не можна робити при ендометріозі?

При ендометріозі рекомендують обмежити перебування під відкритими променями сонця, відвідування лазні, сауни. Будь-який тепловий вплив бажано звести до мінімуму.

Які бувають болі при ендометріозі?

Ендометріоз – це хронічне захворювання, симптомами якого є сильний біль під час менструації, статевого акту, дефекації та/або сечовипускання, хронічний тазовий біль, здуття живота, нудота.

Як зрозуміти, що у мене ендометріоз?

При виявленні симптомів пацієнтці необхідно відвідати лікаря-гінеколога та пройти УЗД органів малого тазу.

    Запишіться на консультацію