+38 (098) 331 00 00
+38 (044) 331 00 00 +38 (098) 331 00 00
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Без рубрики
Урологія
Дерматологія
Гінекологія
Лікування статевих інфекцій

Папіломи – невеликі новоутворення на шкірі тілесного або коричневого кольору, ниткоподібної або кулястої форми.  Папіломи схожі на родимки, але мають іншу природу виникнення і завжди виступають над поверхнею шкіри, мають так звану ніжку, на якій папіломи висять.  Чим вони небезпечні … Папілома-вірус (вірус папіломи людини – ВПЛ) – це захворювання, викликане вірусною інфекцією, яка вражає шкіру і слизові оболонки.  Вірус проявляється у вигляді бородавок, папілом, кондилом різної форми.

Папіломи утворюються:

  • в місцях тертя і частого травмування шкіри
  • в складках шкіри

Чому з’являються папіломи?

  • при гормональних змінах в організмі (особливо при вагітності, в період пременопаузи)
  • при зниженні імунітету (після засмаги, при використанні для миття хлорованої води)

Папіломи мають вірусну природу, сам папіломавірус живе в крові і усунути його неможливо.

Вірус папіломи людини (ВПЛ) є найпоширенішою вірусною інфекцією статевих шляхів.  Більшість сексуально активних жінок і чоловіків набувають інфекцію в якийсь момент свого життя, а деякі можуть бути повторно інфіковані.

Піковий період придбання інфекції, як для жінок, так і для чоловіків починається відразу після того, як вони стають сексуально активними.  ВПЛ передається статевим шляхом, але для передачі вірусу не обов’язковий проникаючий секс.  Тілесний генітальний контакт є добре встановленим шляхом передачі інфекції.

Багато типів ВПЛ не завдають проблем.  Інфекції ВПЛ зазвичай проходять самі, без будь-яких втручань через кілька місяців після їх придбання, і близько 90% проходять протягом 2 років.  Невелика частка інфекцій певними типами ВПЛ може зберігатися і розвиватися в рак.

На сьогоднішній день рак шийки матки є найпоширенішою хворобою, пов’язаною з ВПЛ.  Майже всі випадки раку шийки матки можуть бути обумовлені інфекцією ВПЛ.

Типи ВПЛ, які викликають рак (особливо типи 6 і 11), можуть викликати гострі кондиломи і респіраторний папіломатоз (хвороба, при якій пухлини виростають в дихальних шляхах, що ведуть з носа і рота в легені).  І хоча ці стани дуже рідко призводять до смерті, вони часто можуть привести до захворювання.  Гострі кондиломи широко поширені і вкрай інфекційні.

Папіломи є доброякісною пухлиною, мають різну природу походження, різні розміри, форми і навіть колір.  Вони можуть бути як вродженими, так і набутими.

Якщо взяти зовнішню папілому, то при її появі можна намацати невелику шорсткість або нерівність.  Часто вони можуть досить швидко збільшуватися в розмірах, надаючи далеко не естетичний вигляд, а іноді залишаються малопомітними і, взагалі, не заважають жити.  Колір цих наростів варіюється від білого і біло-рожевого до темно-коричневого.

Однак варто пам’ятати, що папілома не так безпечна, як здається.  Незважаючи на свою доброякісність, вона має властивість перероджуватися в злоякісну, і людина сама може цьому чимало посприяти.

Людині властиво: все, що заважає, треба віддерти, роздряпати, а цього категорично не можна робити з папилломами. І якщо їх не видаляти, то постійне, часом випадкове травмування, може призвести до сумних наслідків, а саме: переродження доброякісної пухлини в злоякісну. До папіломавірусу найбільш вразливі люди з ослабленим імунітетом, ті, хто зловживає алкоголем і багато палять, ведуть безладне статеве життя. Загалом, найкращою профілактикою буде наведення порядку у своєму організмі. У зв’язку з тим, що папіломи все-таки несуть ризик переродження у злоякісні утворення, то краще з ними, звичайно ж, не жити, а видаляти. Тільки варто зауважити, що видалення зовсім не означає абсолютне позбавлення від цієї інфекції. Інфекція може в організмі пробродить у вас і кілька років, а іноді бувають рецидиви і можна знову виявити у себе на тілі або на слизовій це неприємне новоутворення. Однак не варто займатися самолікуванням, тим більше самовидаленням. Ні в якому разі не варто перев’язувати папіломи ниточками і мотузками, намагатися самому їх вирізати чи вирвати.

При виявленні у себе папіломи краще всього звернутися до фахівця — лікаря-дерматолога, який підійде до цієї проблеми з професійної точки зору, і, в залежності від того, де розташована папілома і що вона з себе представляє, направить на видалення.

Оперативне втручання робиться під місцевим наркозом. Для цього не обов’язково лягати в лікарню. Тривалість процедури 10-30 хвилин (може змінюватись в залежності від способу видалення). Після видалення місце, де була папілома, заживає досить швидко, і через 2 тижні залишаться самі спогади.

Чи варто починати видаляти папілому відразу після виявлення, чи не поспішати. Раптом вона зникне самостійно, без стороннього втручання. Насправді така ймовірність існує. Можливі короткочасні збої в імунітеті, ослаблення його внаслідок нерівномірних фізичних навантажень, психічного перенапруження часто є причиною появи папілом. Такі новоутворення не потребують лікування і зникають, як і з’являються самі по собі.

До другої групи папілом, які не потребують видалення, відносять новоутворення у неповнолітніх дітей. Причини їх виникнення пов’язують з несформованістю імунної системи підлітка.

Не варто чекати дива від гострокінцевих кондилом (зустрічаються на слизових статевих органах). Такі утворення самі не вилікуються. А значить візиту до лікаря не уникнути.

Тільки фахівець встановить, які папіломи можна видаляти і підкаже, як краще це зробити. В арсеналі досвідченого лікаря-дерматолога є цілий комплекс діагностичних методик, здатних встановити різновид папілом і які з них можна видаляти із-за ризику розвитку онкологічного захворювання.

Лікарі

Попова
Ірина Євгеніївна

Лікар дерматовенеролог
Стаж роботи за фахом: від 5 років
Детальніше

Ціни

Назва послугВартість/грн
Дерматоскопія (1-2 новооутворень)450
Дерматоскопія (3-5 новоутворень)650
Знеболення місцеве (до 1 години)150
Знеболення місцеве (більше 1 години)200
Видалення новоутворень  шкіри 1 рівень складності500
Видалення новоутворень шкіри 2 рівень складності600
Видалення папілом  радіохвильовим методом (повіки)1шт250
Видалення папілом  радіохвильовим методом (шия, тіло)1шт150
Видалення папілом  радіохвильовим методом (шия, тіло) до 5 шт700
Видалення папілом  радіохвильовим методом (шия, тіло) більше 5 шт1200
Видалення папілом  радіохвильовим методом інтимна зона (крайня плоть, статеві губи, анус) 1шт250
Видалення папілом  радіохвильовим методом інтимна зона (крайня плоть, статеві губи, анус) до 5 шт1250
Видалення папілом  радіохвильовим методом інтимна зона (крайня плоть, статеві губи, анус) 6-10 шт2100
Видалення папілом  радіохвильовим методом інтимна зона (крайня плоть, статеві губи, анус) 11-20 шт3000
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?
ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.