Лікування ожиріння

Як впливають на наше життя ожиріння?

У XI столітті проблема зайвої ваги стосується багатьох людей у різних куточках планети. Через високий темп життя багато хто нехтує повноцінними прийомами їжі, обмежуючись перекусами на бігу. Крім того, більшість віддає перевагу поїздці в транспорті, а не прогулянці на свіжому повітрі. Такий образ життя негативно впливає на людину, через що ця проблема стає більш гострою.

Надмірна вага не тільки істотно впливає на організм, але і є причиною такої симптоматики як задишка, навантаження на опорний апарат і вплив на процеси обміну речовин. Усі ці негативні наслідки є частиною ожиріння. Постійне збільшення відсотка жиру згубно впливає на тіло, тому обов’язково потрібно спостерігати за станом здоров’я.

Ожиріння: причини появи

Як і для будь-якої іншої хвороби, для ожиріння існують також свої чинники, що впливають на її розвиток. Вони обумовлені такими характерними причинами як:

  • малоактивний спосіб життя;
  • порушення харчування, до якого можна віднести переїдання, часте вживання вуглеводних і висококалорійних продуктів, цукру;
  • порушення у роботі ендокринних систем організму;
  • генетичні дефекти обміну речовин;
  • психологічні захворювання, у тому числі стрес, психотропні та гормональні препарати, розлади прийому їжі.

Спосіб життя грає ключову роль в утворенні жирових відкладень, тому найчастіше саме він є причиною ожиріння. Через надання великого впливу на організм, людям варто відповідальніше стежити за харчуванням і додавати щоденні фізичні навантаження. Обов’язкові прогулянки та збалансоване харчування можуть стати профілактикою від небажаного набору зайвої ваги.

У випадках, коли профілактика не впливає на зниження ваги, слід шукати причину у порушеннях роботи внутрішніх органів. Для запобігання наслідкам потрібен постійний контроль та спостереження у лікарів, тому що вони зможуть спрогнозувати ризики та вчасно призначити лікування. Воно не дозволить прогресувати процесу відкладення жиру, якій може залишити серйозні наслідки на працездатності систем організму.

Регулярні консультації з лікарями дозволяють уникнути цих ризиків. У Києві записатися на прийом до висококваліфікованого лікаря можна у Клініці Доброго Доктора. Тут проведуть усі необхідні обстеження та призначать лікування, що підходить саме для вас.

Як діагностується ожиріння?

Для розуміння причини постійного набору жирової маси орієнтирами є кілька параметрів. Одним з таких можна вважати індекс маси тіла (ІМТ).

Являє собою відношення маси тіла людини та її зросту у квадраті. Розрахувати своє значення досить просто самому або через розумні гаджети, які дуже поширені у 2021 році. Отримане під час розрахунків значення дозволяє будувати висновки про стан статури і зрозуміти рівень розвитку захворювання. В межах від 25 до 29,9 кг/м2 вага вважається надмірною, а з 30 кг/м2 ставиться діагноз ожиріння.

На жаль, такий параметр не завжди точний, тому що люди спортивної статури, що мають велику м’язову масу, можуть мати і більшу ІМТ. Тому для більшої достовірності використовуються додаткові дані щодо стану тіла пацієнта. Для визначення більш точної картини в медичній практиці використовують такі значення, як вміст у тілі жиру та м’язів у відсотках. У поєднанні з ІМТ вони дають вірогідне уявлення проблеми.

Клінічне лікування зайвої ваги

На початковому етапі захворювання можна скоригувати вагу лікуванням у вигляді спеціальної дієти та підвищення рівня активності протягом дня. Але для визначення стадії краще таки записатися на консультацію до лікаря. Тільки провівши всі медичні обстеження, можна більш точно визначити ступінь захворювання.

У випадках, коли значення ІМТ та відсотка жиру високі, потрібен серйозніший підхід. Лікування ожиріння у цьому випадку має бути у комплексі з медичними дослідженнями. Обстеження у сфері ендокринології найповніше зможуть описати стан організму.

Терапія під наглядом ендокринолога дозволить зменшити ризик виникнення небажаних наслідків шляхом виявлення порушень у роботі залоз, що впливають на роботу гормонів у всьому організмі. А коригування харчування та призначення спеціальної дієти допомагають знизити ризик повторного збільшення жирової тканини. Таке комплексне рішення найкраще допомагає у боротьбі з ожирінням, тому на етапі обстеження важливо поставитися з особливою уважністю до ендокринології.

У Києві пройти всі необхідні обстеження можна у Клініці Доброго Доктора. Для вашої зручності працює весь необхідний медичний персонал. Налагоджена робота та всебічне обстеження дають змогу врахувати всі персональні особливості організму. Складання чіткого плану терапії ендокринологом і дієтологом дозволяє досягти хороших та якісних результатів без шкоди здоров’ю.

Зайченко Вікторія Олександрівна

Зайченко Вікторія Олександрівна

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ: Патологія щитовидної залози Дифузний зоб Вузловий зоб Гіпотиріоз Аутоімунний тиріоїдит Метаболічний синдром Ожиріння Цукровий діабет Патологія паращитовидних залоз Остепороз...
reviews

Відгуки наших клієнтів

  • Оцінка відгука

    Була на прийомі у Пельо Владислава Ігоровича, прийом пройшов добре. Уважний лікар, всі свої дії і спостереження коментує і пояснює, отримала відповідь на всі питання, які мене цікавили в розгорнутому вигляді. Тому, оглядом я повністю задоволена, рекомендую цього лікаря.

    Nadiya

  • Оцінка відгука

    Дякую адміністратору Тетяні і медичній сестрі Карині, які швидко і професійно організували моє лікування. З повагою, Ілона

    Irina Sandra

  • Оцінка відгука

    Непогана лікарня був у лор лікаря. Все сподобалося.

    Сергій Жуков

Клініка доброго доктора

Спосіб життя є причиною ожиріння

Через високий темп життя багато хто нехтує повноцінними прийомами їжі, обмежуючись перекусами на бігу

  • Надмірна вага не тільки істотно впливає на організм, але і є причиною такої симптоматики як задишка, навантаження на опорний апарат і вплив на процеси обміну речовин
  • У випадках, коли профілактика не впливає на зниження ваги, слід шукати причину у порушеннях роботи внутрішніх органів
Клініка доброго доктора
  • Обов'язкові прогулянки та збалансоване харчування можуть стати профілактикою від небажаного набору зайвої ваги

  • У випадках, коли профілактика не впливає на зниження ваги, слід шукати причину у порушеннях роботи внутрішніх органів

Також вас можуть зацікавити наші послуги

    Запишіться на консультацію