+38 (098) 331 00 00
Пн-Нд 8:00 - 20:00
+38 (044) 331 00 00; +38 (098) 331 00 00

Діагностика і лікування захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ)

 

ЗПСШ  (захворювання / інфекції, що  передаються статевим шляхом) – це група бактеріальних, вірусних і протозойних інфекцій, для яких характерний переважно статевий шлях зараження. Найбільш серйозним наслідком таких захворювань є безпліддя.

ЗПСШ відносяться до недугів, про які виховані люди вважають за краще тактовно замовчувати. На жаль, це не допомагає зупинити повсюдне поширення ЗПСШ. З кожним роком випадків цих захворювань стає все більше.

Якщо раніше сечостатеві інфекції вважалися долею людей, які ведуть безладне статеве життя, то в наші дні, згідно зі статистикою, не менше 80% населення хоча б раз стикалися з ЗПСШ і зверталися з ними до лікаря. І це не кажучи про тих, хто живе в невіданні, не підозрюючи про те, що в їх організмі розвиваються статеві інфекції, поступово підриваючи здоров’я.

До ЗПСШ, крім всіх відомих сифілісу, гонореї і хламідіозу, відносяться: снід, обидва гепатита (В і С), трихомоніаз, уреаплазмоз, мікоплазмоз, папіломавірус та ряд інших захворювань.

Звідки беруться ЗПСШ

Інфекції, що передаються статевим шляхом, деякі лікарі називають «хворобами поведінки», адже ризик зараження підвищують часта зміна партнерів і випадкові зв’язки. Не всі приділяють достатню увагу вибору засобів захисту, хоча зараз є з чого вибрати. Презерватив, на думку тих, хто не піклується про своє здоров’я, – це «незручно», до того ж він не завжди буває під рукою …

В результаті виходить, що після швидкоплинних статевих стосунків людина стає носієм маси мікроорганізмів, отриманих від партнера разом зі спермою або вагінальними виділеннями. І, або біжить до лікаря зі скаргами «там пече і свербить», або, за відсутності симптомів, не підозрює про наявність ЗПСШ і передає їх своїм подальшим партнерам.

Оскільки ЗПСШ можуть жити в людському організмі роками, не так рідкісні ситуації, коли люди передають інфекції одна одній протягом десятиліть. Здійснила дурість в ранній молодості, вступила в статевий зв’язок без презерватива, через кілька років завела серйозні відносини, передала інфекцію майбутньому чоловікові – сталося чергове «ЗПСШ на двох». І це захворювання стало причиною безпліддя … Чи не правда, дуже висока ціна за легковажність?

Симптоми ЗПСШ

Мабуть, найхарактернішими симптомами ЗПСШ є неприємні відчуття і біль при статевому контакті, свербіж, печіння, біль і дискомфорт внизу живота, а також поява патологічних виділень. Відрізнити патологічні виділення від нормальних можна по запаху (він стає різким, неприємним) і за кольором (жовті, сірі, зеленуваті або коричневі виділення можуть вказувати на наявність інфекції). А ось обсяг виділень сам по собі не говорить про наявність проблем: у дівчат і жінок з надлишком естрогенів виділення можуть бути досить рясними, що є варіантом норми і не потребує лікування. Також фізіологічні виділення можуть з’являтися під час овуляції.

Однак якщо поява виділень супроводжується почуттям дискомфорту, свербежу або печіння, жінці слід звернутися до лікаря незалежно від фази циклу та інших супутніх обставин.

Діагностика ЗПСШ

Здавати аналізи на ЗПСШ в ідеалі повинні обидва партнери: зустрічаються випадки, коли жінка звертається до гінеколога з характерними скаргами, в її аналізах збудників ЗПСШ виявити не вдається, а ось результати аналізів партнера вказують на наявність проблем. У будь-якому випадку, якщо інфекція виявлена ​​у одного з партнерів, лікуватися повинні обидва – тільки так можна запобігти повторному зараженню.

В нашій клініці можна здати аналізи на виявлення інфекцій: мазок досліджується лабораторією методом ПЛР – це найчутливіший метод виявлення збудника, також здається кров на TORCH-інфекції, і мазок на бакпосів з чутливістю до антибіотиків.

До постановки діагнозу необхідно обмежити будь-які статеві контакти з партнером і вжити додаткових превентивних заходів.

Лікування ЗПСШ

Народних і домашніх засобів лікування від цих захворювань не існує. Самостійний вибір антибіотиків без урахування специфіки збудника може привести до переходу захворювання в хронічну форму, що важко піддається лікуванню. При правильно складеному плані лікування і відповідальному підході до виконання рекомендацій лікаря, усунення урогенітальної інфекції відбувається після одного повноцінного курсу терапії.

Автор: Администратор