Лікування криптиту

Що таке криптит прямої кишки?

Морганієві крипти – це пазухи з канальцями, які розташовуються у складках кінцевого сегмента прямої кишки. За ними циркулює секрет анальних залоз. Таке захворювання, як криптит є запалення цих пазух.

Наявність анатомічних складок сприяє накопиченню слизу з кишечника, секрету та фекальних елементів, які виступають сприятливим середовищем для розвитку мікрофлори, в тому числі і патогенної. У нормі вони повинні своєчасно виводиться із цих зон, однак, коли з’являються невеликі пошкодження внаслідок запору або має місце закупорка просвітів анальних залоз, створюються умови для розвитку запальних процесів.

Наслідком безпосередньо криптиту є утворення гнійників із наступними проривами гною у просвіт прямий кишки. Ускладненнями патологічного процесу є розвиток гнійного проктиту, гострого парапроктиту та поява анальних тріщин.

Щоб диференціювати цю недугу від інших розладів, лікарі Клініки Доброго Доктора, розташованої на Позняках, проведуть комплексне обстеження і виберуть найбільш відповідну схему лікування криптиту.

Симптоми криптиту прямої кишки

Перші ознаки характеризуються деякими специфічними проявами. До них відносяться:

  • відчуття зволоженої шкіри в районі анального отвору;
  • почуття присутності стороннього тіла в анусі;
  • сильне печіння в задньому проході, що може свідчити про інфікування та розвиток гнійника;
  • прострілюючий біль у прямій кишці з ірридуванням в район паху та крижів.

Слід звернути особливу увагу характер болю. Так, на початкових етапах це вона може бути давить. А при розвитку гнійника та розвитку гострого криптиту біль стає пульсуючим.

Ще одним симптомом є наявність виділень на трусах без прив’язки до відвідування туалету. Це можуть бути сліди крові чи слизу з кишечника.

Діагностика та лікування криптиту прямої кишки

Криптит може стати хронічним через проблеми з дефекацією та повторних травм слизової оболонки. Це призводить до формування рубців, зниження дренажних можливостей крипти, знижує еластичність прямої кишки, що сприяє виникненню запорів та розвитку інших ускладнень.

Саме тому не варто затягувати із зверненням до спеціалістам Клініки Доброго Доктора у Києві. У нашому медичному центрі на Позняках ви пройдете повне обстеження, яке за потребою включатиме, крім пальцевого обстеження:

  • аноскопію;
  • ректороманоскопію;

У деяких випадках може знадобитися взяття біопсії.

Лікування найчастіше призначається консервативним. Воно включає перехід на строгу дієту на основі каш і овочів без гострих і жирних страв.

Найважливішою частиною лікування стає дотримання особистої гігієни, а також прийом сидячих ванн. У деяких випадках можуть бути прописані мікроклізми.

Хірургічне втручання може проводитись у разі гострого криптиту за наявності гнійника, який потребує розтину. У цій ситуації після оперативного втручання потрібно проводити промивання антисептичними розчинами, може бути призначений невеликий медикаментозний курс.

Зазвичай лікування неускладненого криптиту проходить успішно та забезпечує повне одужання пацієнта.

Сеніч Станіслав Вікторович

Сеніч Станіслав Вікторович

Спеціалізація: Діагностика та лікування захворювань прямої та ободової кишки. Малоінвазивне лікування гемороїдальної хвороби 1-2-3 ст. Безопераційне лікування анальних тріщин. Видалення...

Комплексне лікування криптиту

Комплексне лікування криптиту
  • Комплексне лікування криптиту від

    3000грн

reviews

Відгуки наших клієнтів

  • Оцінка відгука

    Була на прийомі у Пельо Владислава Ігоровича, прийом пройшов добре. Уважний лікар, всі свої дії і спостереження коментує і пояснює, отримала відповідь на всі питання, які мене цікавили в розгорнутому вигляді. Тому, оглядом я повністю задоволена, рекомендую цього лікаря.

    Nadiya

  • Оцінка відгука

    Дякую адміністратору Тетяні і медичній сестрі Карині, які швидко і професійно організували моє лікування. З повагою, Ілона

    Irina Sandra

  • Оцінка відгука

    Непогана лікарня був у лор лікаря. Все сподобалося.

    Сергій Жуков

Клініка доброго доктора

Наслідком криптиту є утворення гнійників

Одним з симптомів є наявність виділень на трусах без прив'язки до відвідування туалету

  • Криптит може стати хронічним через проблеми з дефекацією та повторних травм слизової оболонки
  • Лікування найчастіше призначається консервативним
Клініка доброго доктора
  • Найважливішою частиною лікування стає дотримання особистої гігієни, а також прийом сидячих ванн

  • У деяких випадках можуть бути прописані мікроклізми

Також вас можуть зацікавити наші послуги

Є питання!?

Як лікувати криптит?

Лікар залежно від симптомів та стадії розвитку криптиту може призначити наступне лікування: - дієту; - медикаментозну терапію (мазі, свічки, проносні препарати); - інфрачервону фотокоагуляцію (вплив на уражені тканини сфокусованим інфрачервоним променем); - лазерну терапію (видалення уражених ділянок за допомогою лазера); - радіохвильову терапію (вплив на уражені ділянки радіохвиль)

Що таке анальні крипти?

Крипти - це своєрідні поглиблення, у вигляді кишень, що знаходяться по колу заднього проходу на кордоні з прямою кишкою

    Запишіться на консультацію