+38 (098) 331 00 00
ЗАПИСАТЬСЯ НА ПРИЕМ
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

 

II триместр

II триместр вагітності починається з 13–14 тижня і закінчується 24-м тижнем включно. Це найбільш легкий період вагітності, коли у жінки сталася гормональна і психологічна перебудова організму, пройшло формування плоду, але ще немає тяжкості, втоми, швидкого набору ваги і занепокоєння з приводу пологів, яке зазвичай з’являється в III триместрі.

У різних жінок особливості виношування різні і втиснути всіх в однакові рамки неможливо. Тому, обов’язково потрібно консультуватися з лікарем, який веде вагітність, тільки він зможе підтвердити або розвіяти Ваші побоювання, спираючись на результати певних досліджень, і відповісти на всі питання. Стандартні ознаки того чи іншого стану, інформацію про які можна почерпнути з інтернету, можуть не відповідати дійсності конкретно у Вашому випадку.

На 16 тижні вагітності у плоду дуже швидко розвивається скелет і органи черевної порожнини. У цей час уже визначається група та резус-фактор крові. Починає функціонувати травна система, формується кора головного мозку і наднирники.

На 18–20 тижні дитина рухається, жінка відчуває поштовхи. Їх кількість і інтенсивність залежать від багатьох чинників: психологічного стану вагітної, харчування, фізичної активності, пори року і доби. У цей період встановлюється тісний контакт між матір’ю і малюком. На 24–25 тижні у плоду сформувалися всі органи чуття. Він активно дихає, але органи дихання ще не розвинені.

Вагітній жінці на даному етапі спостерігатися у лікаря-гінеколога необхідно частіше, раз в 2–3 тижні.

Дослідження, що проводяться в II триместрі вагітності

 • загальний огляд та опитування;
 • зважування, вимірювання окружності живота;
 • прослуховування серцебиття плоду;
 • пальпаторне обстеження;
 • обов’язкове вимірювання артеріального тиску, який в цей період може підвищуватися. Підвищений артеріальний тиск може свідчити про серйозні проблеми у здоров’ї жінки і дитини;
 • за допомогою ультразвукового сканування і доплерометрії на 20–22–24 тижні визначають розмір плоду, його розвиток, стан навколоплідних вод і плаценти, функціонування кровотоку в матці і плаценті;
 • у вагітної беруть кров на аналіз спеціальних гормонів, які можуть виявити можливі вади (патології) або затримки розвитку плоду (програма PRISCA), біохімічний аналіз крові та інші необхідні аналізи (за показаннями). Також, проводиться обстеження на толерантність до глюкози в 25–26 тижнів для виключення ризику  розвитку цукрового діабету.

Всі обстеження в II триместрі вагітності спрямовані на виявлення ризиків для здоров’я матері і дитини.

Можливі ускладнення в II триместрі вагітності

II триместр

 • ризик пізнього викидня;
 • внутрішньоутробне інфікування плоду;
 • недокрів’я;
 • аномалії розвитку плода;
 • фетоплацентарна недостатність;
 • пізній токсикоз (гестоз) та відшарування плаценти – самі грізні ускладнення в II триместрі.

Щоб уникнути ускладнень, вагітній жінці необхідно в призначені терміни відвідувати лікаря і робити всі призначені обстеження.

Врачи

Тимофеева
Наталия Олеговна

Главный врач. Акушер-гинеколог высшей категории, репродуктолог, УЗИ-специалист.
Записаться на прием

Цены

Гинекология
«Гинекологический скрининг»: консультация, осмотр гинеколога, видеокольпоскопия с фотоизображением, комбинированное УЗИ органов малого таза, анализы: урогенитальный мазок, Пап-тест на основе жидкостной цитологии 1600/1800 грн.
«Женское здоровье»: консультация, осмотр гинеколога, видеокольпоскопия с фотоизображением, комбинированное УЗИ органов малого таза, анализы (мазок на атипичные клетки, урогенитальный мазок), бактериоскопическое исследование выделений, ПЦР анализы (Chlamydia trachomatis, Gardnerella vaginallis, Mycoplasma hominis, Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas vaginalis, Ureaplasma species), повторный прием (рекомендации) 2840 грн.
«Женское здоровье Плюс»: прием с осмотром гинеколога, кольпоскопия с визуализацией, УЗИ трансвагинальное (матка, яичники), УЗИ молочных желез, анализ в / ч мазка на микрофлору (на стекле), цитоморфологическое исследование соскоба шейки матки и влагалища, бактериоскопическое исследования выделений, ПЦР анализы (Chlamydia trachomatis, Gardnerella vaginallis, Mycoplasma hominis, Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas vaginalis, Ureaplasma species), анализ крови на онкомаркеры: Ранний онкомаркер яичников НЕ-4, Онкомаркер молочной железы СА 15-3, Онкомаркер яичников СА-125 , общий анализ крови с формулой, биохимический анализ крови расширен, повторный прием (рекомендации) 4300 грн.
Ведение беременности
1-й триместр 10000 грн.
2-й триместр при продлении договора 9000 грн.
2-й триместр 11000 грн.
3-й триместр при продлении договора 8000 грн.
3-й триместр 11000 грн.
Доплата за многоплодную беременность 2000 грн.
Риск развития резус-конфликта (резус отрицательный у беременной при резус положительный мужа); доплата к каждому триместру 1000 грн.
Перечень услуг, которые входят в программу ведения беременности
Консультации и осмотры терапевта, отоларинголога, эндокринолога, стоматолога
Видеокольпоскопия, микроскопия, цитология
Измерение артериального давления, пульса, ЭКГ
Кардиотокография (КТГ)
УЗИ щитовидной железы
Комбинированный скрининг 1-го триместра с расчетом рисков
УЗИ скрининговое 2-го триместра, Пренатальный скрининг в 2 триместре PRISCA (РРР-Авильний -Betta-ХГЧ)
УЗИ скрининговое плода на 30-32 неделе беременности с допплерометрией сосудов плаценты
Измерение высоты стояния матки и занесения данных в гравидограммы
Общие анализы крови (ОАК), общие анализы мочи (ОАМ)
Анализ крови на RW, анализ крови на ВИЧ
Анализ на гепатит В, С. Коагулограмма
Глюкоза крови, Глюкозо-толерантный тест
Печеночные пробы, почечные пробы
Герпес (HSV ½) Ig М/IgG, Краснуха Ig М/IgG
Токсоплазма Ig М/IgG, Цитомегаловирус Ig М/IgG
Бак-посев мочи на флору + чувствительность к АБ
Бак-посев из влагалища на флору + чувствительность к АБ
Бак-посев из зева/Бак-посев из носа
Тиреотропный гормон третьего поколения ТТГ
Доплерометрия за 2 недели до родов
Обсуждение психологических особенностей во время беременности
Школа материнства
Урология
«Мужское здоровье»: консультация уролога, УЗИ почек и мочевого пузыря, УЗИ предстательной железы, семенных пузырьков, общий анализ мочи, бактериоскопическое исследование выделений (или) мочи, микроскопия у/г мазка, консультация уролога повторная 1950 грн.
«Урологический скрининг»: консультация уролога, УЗИ почек и мочевого пузыря, УЗИ предстательной железы, семенных пузырьков, общий анализ мочи, бактериоскопическое исследование выделений (или) мочи, микроскопия у/г мазка, Андрофлор Скрин (16 показателей),  Индекс свободного ПСА / PSA, , скрининговый анализ на антитела к ВИЧ методом ИФА, консультация уролога повторная 2950 грн.
Проктология
Комплексное лечение хронического геморроя малоинвазивным методом, инфракрасная коагуляция 1-2-3 степени сложности 4000/5000/7000 грн.
Комплексное лечение хронического геморроя малоинвазивным методом, лигирование 1-2-3 степени сложности 4000/5000/7000 грн.
Комплексное лечение хронической анальной трещины 3500 грн.
Комбинированное лечение геморроидальных узлов с использованием более 1 метода лечения 6500 грн.
Пакет «Полное обследование у проктолога» 1000 грн.