І триместр

Перший триместр може супроводжуватися нездужанням, нудотою, можуть спостерігатися періодичні кров’янисті виділення, АЛЕ! це проявляється не у всіх вагітних однаково, тому не варто вражатися або засмучуватися від наявності або відсутності даних ознак. Головна і основна задача кожної жінки в цей період – стати на облік у свого гінеколога. Тільки він зможе правильно проаналізувати Ваш стан.

Ознаки вагітності:

  • затримка менструації більш ніж на 1 тиждень;
  • нудота, блювання, диспепсичні розлади (ці симптоми необов’язкові);
  • печія, здуття живота, бурчання;
  • зниження працездатності, сильна втома. Даний симптом пов’язаний з різкою гормональною перебудовою організму вагітної жінки;
  • психологічні зміни: швидка зміна настрою, дратівливість, плаксивість;
  • збоченість смаку і запаху;
  • прискорене сечовипускання.

Слід врахувати, що всі ознаки індивідуальні і характерні не для всіх вагітних.

Програма ведення вагітності розробляється лікарем індивідуально в залежності від стану вагітної, результатів первинного обстеження і супутньої патології, якщо така має місце. Програма включає в себе весь спектр необхідних інструментальних (УЗ діагностика) і лабораторних (аналіз матеріалу) досліджень, передбачає індивідуальний підхід лікаря до кожної вагітної, рекомендації щодо правильного харчування і розподілу режимів активності та відпочинку, забезпечує зручний зв’язок з лікарем на протязі всього періоду виношування плоду , що дає можливість майбутній мамі відчувати себе впевненою і захищеною в цей відповідальний і хвилюючий час її життя.

Дуже важливо звернутися в жіночу консультацію саме в першому триместрі вагітності (до 10–11 тижнів), щоб пройти необхідні обстеження, включаючи генетичний скринінг (для виключення синдрому Дауна, синдрому Едвардса і синдрому Патау, за допомогою спеціальної програми PRISCA, яка передбачає обробку даних, зібраних лікарем в процесі спілкування з вагітною), УЗД в 11 тижнів і 1 день – 13 тижнів і 6 днів (для виявлення можливих патологій плоду), біохімічний аналіз крові і консультації фахівців.

У I триместрі вагітності формуються органи і системи дитини. Тому до даного періоду необхідно підійти особливо відповідально, спостерігатися у провідного лікаря, виконувати його рекомендації, проходити комплексні обстеження.

Дослідження в I триместрі

У цей період проводяться такі обстеження і аналізи:

  • група та резус-фактор крові;
  • загальний і біохімічний аналіз крові та сечі;
  • ВІЛ, гепатит, сифіліс;
  • простий герпес, краснуха;
  • мазок з піхви на мікрофлору;
  • зіскріби з цервікального каналу і шийки матки;
  • аналіз на цитомегаловірус і токсоплазмоз;
  • УЗД проводиться на 5–6 тижні з моменту затримки менструації, оскільки в ці терміни вже видно плодове яйце.

У I триместрі так само обов’язковий ультразвуковий скринінг – проводиться на 11–13 тижні. У цей період можна визначити патології плоду, оцінити його стан. УЗД обов’язково поєднується зі спеціальними аналізами крові, що виявляють вроджені аномалії розвитку.

Харчування в I триместрі

Під час вагітності не слід дотримуватись будь-яких дієт, разом з тим не варто і їсти «за двох». Для свого нормального розвитку плід забирає у майбутньої мами велику кількість вітамінів і мікроелементів. Цим пояснюється стрімке випадання волосся, ламкість нігтів, проблеми з зубами і шкірою. Необхідно, щоб з перших днів вагітності харчування було збалансованим, багатим на вітаміни і мікроелементи. Особливо важливий в цей період кальцій, магній, йод, вітаміни групи В.

Відомо, що деякі продукти зменшують нудоту і блювотний рефлекс. Наприклад, білі сухарики або сухе печиво, підкислені напої, страви з додаванням імбиру. Нудота на ранніх термінах вагітності важко піддається лікуванню. Для її зменшення призначають ін’єкції вітаміну В6.

У I триместрі слід уникати наступних продуктів: необроблене молоко, немиті фрукти та овочі, погано оброблене м’ясо або риба, їжа швидкого приготування, м’який сир, заморожені морські або м’ясні продукти, сирі яйця, свіжовичавлені соки, соуси і приправи. Виключається паління і алкоголь. Навіть маленькі дози алкоголю в I триместрі можуть призвести до незворотних наслідків і викликати важкі невиліковні ушкодження плоду.

Особливі рекомендації в I триместрі

Фарбування волосся при вагітності не вважається критично небезпечним. Але все ж хімічні реагенти агресивних стійких фарб легко проникають через шкіру в кров і можуть завдати шкоди плоду. Тому від фарбування волосся в цей період краще утриматися.
Ні в якому разі не слід приймати медикаменти без призначення лікаря, оскільки абсолютно всі препарати мають свої протипоказання і ускладнення.

Для вагітних медикаментозні засоби розділені на категорії: категорія А – відносно безпечна при вагітності; категорія В – безпечна для вагітної жінки, але, можливо, небезпечна для плоду; категорія С – препарати цієї категорії входять в групу ризику, оскільки їх безпека при прийомі в період вагітності ще не доведена; категорія D володіє певними ризиками, як для матері, так і для плоду; категорія Х – препарати даної категорії виключені для застосування під час вагітності, оскільки доведено їх шкідливу дію на плід. У разі необхідності лікар замінить шкідливі ліки на більш безпечні.

 

 

Тимофєєва Наталія Олегівна

Тимофєєва Наталія Олегівна

Спеціалізація: Консультація за профілем лікаря акушера-гінеколога, гінеколога-ендокринолога. Планування і ведення вагітності. Діагностика та лікування безпліддя. Лікування та діагностика інфекцій, що...

Вартість ведення вагітності

1 триместр, до 14 тижнів
  • Постановка на облік

    14000грн

  • Доплата за багатоплідну вагітність

    2000грн

  • Доплата за ризик розвитку резус-конфлікту

    1000грн

УЗД
  • УЗД вагітність 12-13 тижнів багатоплідна

    600 грн

  • УЗД до 14 тижнів вагітності

    600 грн

  • УЗД скринінгове 1- го триместру (до 14 тижнів)

    550 грн

  • УЗД скринінгове 1-го триместру, багатоплідна вагітність

    650 грн

reviews

Відгуки наших клієнтів

  • Оцінка відгука

    Була на прийомі у Пельо Владислава Ігоровича, прийом пройшов добре. Уважний лікар, всі свої дії і спостереження коментує і пояснює, отримала відповідь на всі питання, які мене цікавили в розгорнутому вигляді. Тому, оглядом я повністю задоволена, рекомендую цього лікаря.

    Nadiya

  • Оцінка відгука

    Дякую адміністратору Тетяні і медичній сестрі Карині, які швидко і професійно організували моє лікування. З повагою, Ілона

    Irina Sandra

  • Оцінка відгука

    Непогана лікарня був у лор лікаря. Все сподобалося.

    Сергій Жуков

Клініка доброго доктора

Ви вагітні

З настанням вагітності відразу виникають питання, де спостерігатися, щоб народити здорову дитину, і де народжувати, щоб не було ніяких ускладнень

  • Вагітність – це стан, до якого схвильовано ставляться і жінки і чоловіки, особливо, якщо вона перша або довгоочікувана
  • Спостереження за вагітністю здійснюється в жіночих консультаціях план ведення складається на підставі протоколів відповідного наказу МОЗ України
Клініка доброго доктора
  • I триместрі вагітності жінка відвідує гінеколога один раз в 4 тижні

  • В середньому, вагітність триває 280 днів, так можна обчислити точну дату пологів

Також вас можуть зацікавити наші послуги

    Запишіться на консультацію